Prof. dr hab. Piotr Wójcicki

Ukończyłem Akademię Medyczna we Wrocławiu. W Szpitalu Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju rozpocząłem pracę w 1985r, po uzyskaniu specjalizacji z chirurgii ogólnej. Przez blisko dekadę, do 2017r pełniłem funkcję Kierownika Kliniki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz Ordynatora Oddziału Chirurgii Plastycznej. W 2012 roku uzyskałem tytuł profesora nauk medycznych, a dwa lata później Senat Uniwersytetu Medycznego mianował mnie na stanowisko Profesora zwyczajnego. Obecnie jestem wykładowcą akademickim i konsultantem z zakresu chirurgii plastycznej w UCM we Wrocławiu.

W trakcie swojej pracy uczestniczyłem w bardzo wielu kursach i szkoleniach, a na wielu zjazdach krajowych i zagranicznych prezentowałem wykłady i byłem członkiem rad naukowych. Odbyłem indywidualne staże zagraniczne w renomowanych ośrodkach chirurgii plastycznej między innymi w Hospital General w Mexico City, Klinikach Chirurgii Plastycznej w Innsbrucku i Madrycie oraz Chang Gung Memorial Hospitala na Tajwanie.

Pod moim kierunkiem ośmiu lekarzy uzyskało specjalizację z chirurgii plastycznej.

W minionych latach, co roku ponad stu lekarzy różnych specjalności zabiegowych odbywało pod moją opieką i kierownictwem indywidualne staże specjalizacyjne oraz uczestniczyło w kursach doskonalących. Jestem promotorem trzech prac doktorskich z zakresu chirurgii plastycznej oraz autorem wielu recenzji na stopnie doktora , doktora habilitowanego i profesora.

W dorobku naukowym posiadam ponad 110 prac zamieszczonych w recenzowanych czasopismach naukowych. Ponadto jestem autorem i współautorem 4 rozdziałów poświęconych chirurgii plastycznej. Jestem recenzentem naukowym kilku pism medycznych.

W 1999 r. zorganizowałem i rozpocząłem działalność w Prywatnej Klinice Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju. Primum non nocere to kredo naszej działalności. Jego znaczenie rozumiem, jako bezpieczeństwo zabiegów w sensie medycznym oraz perfekcja w sensie estetycznym.

Ja i mój Zespół dokładamy wszelkich starań, aby chirurgia plastyczna w naszym wykonaniu odznaczała się najwyższym poziomem precyzji, staranności i dokładności oraz w pełni odpowiadała oczekiwaniom naszych pacjentów, którzy cenią piękno i harmonie.

Przed kilku laty program 1TVP prezentował losy pacjentów w serialu pt. „Klinika cudów”. Trójka pacjentów, których historie były relacjonowane w poszczególnych odcinkach była leczona w naszej Klinice.

Zaufanie i uznanie naszych pacjentów, przesądziło o tym , że w 2010 r uruchomiliśmy we Wrocławiu Ośrodek Medycyny Estetycznej Bella Estetica. Nasza działalność została poszerzona o zastosowanie nowoczesnych laserów oraz wielu technik odmładzających i regenerujących. Klinikę Wrocławską w głównej mierze prowadzą moje córki dr n.med Karolina Wójcicka specjalista chirurgii plastycznej i lek.med. Aleksandra Wójcicka. Wieloletnie zaangażowanie wszystkich członków naszej Rodziny, poszerzanie i doskonalenie metod terapeutycznych oraz rozwój bazy medycznej zdecydował o zmianie nazwy na – Klinika Wójcicki. Od chwili założenia, czyli od 1987 roku jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

Szanowni Państwo jeśli zapragniecie pozbyć się swoich odwiecznych kompleksów, zmienić coś w życiu, podarować sobie odrobinę radości, a może nawet szczęścia przyjmijcie zaproszenie do naszej Kliniki.

Zapraszam