Prof. dr hab. Piotr Wójcicki

Ukończyłem Akademię Medyczna we Wrocławiu. W Szpitalu Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju rozpocząłem pracę w 1985r, po uzyskaniu specjalizacji z chirurgii ogólnej. Przez blisko dekadę, do 2017r pełniłem funkcję Kierownika Kliniki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz Ordynatora Oddziału Chirurgii Plastycznej. W 2012 roku uzyskałem tytuł profesora nauk medycznych, a dwa lata później Senat Uniwersytetu Medycznego mianował mnie na stanowisko Profesora zwyczajnego. Obecnie jestem wykładowcą akademickim i konsultantem z zakresu chirurgii plastycznej w UCM we Wrocławiu.

W trakcie swojej pracy uczestniczyłem w bardzo wielu kursach i szkoleniach, a na wielu zjazdach krajowych i zagranicznych prezentowałem wykłady i byłem członkiem rad naukowych. Odbyłem indywidualne staże zagraniczne w renomowanych ośrodkach chirurgii plastycznej między innymi w Hospital General w Mexico City, Klinikach Chirurgii Plastycznej w Innsbrucku i Madrycie oraz Chang Gung Memorial Hospitala na Tajwanie.

Pod moim kierunkiem ośmiu lekarzy uzyskało specjalizację z chirurgii plastycznej.

W minionych latach, co roku ponad stu lekarzy różnych specjalności zabiegowych odbywało pod moją opieką i kierownictwem indywidualne staże specjalizacyjne oraz uczestniczyło w kursach doskonalących. Jestem promotorem trzech prac doktorskich z zakresu chirurgii plastycznej oraz autorem wielu recenzji na stopnie doktora , doktora habilitowanego i profesora.

W dorobku naukowym posiadam ponad 110 prac zamieszczonych w recenzowanych czasopismach naukowych. Ponadto jestem autorem i współautorem 4 rozdziałów poświęconych chirurgii plastycznej. Jestem recenzentem naukowym kilku pism medycznych.

W 1999 r. zorganizowałem i rozpocząłem działalność w Prywatnej Klinice Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju. Primum non nocere to kredo naszej działalności. Jego znaczenie rozumiem, jako bezpieczeństwo zabiegów w sensie medycznym oraz perfekcja w sensie estetycznym.

Ja i mój Zespół dokładamy wszelkich starań, aby chirurgia plastyczna w naszym wykonaniu odznaczała się najwyższym poziomem precyzji, staranności i dokładności oraz w pełni odpowiadała oczekiwaniom naszych pacjentów, którzy cenią piękno i harmonie.

Przed kilku laty program 1TVP prezentował losy pacjentów w serialu pt. „Klinika cudów”. Trójka pacjentów, których historie były relacjonowane w poszczególnych odcinkach była leczona w naszej Klinice.

Zaufanie i uznanie naszych pacjentów, przesądziło o tym , że w 2010 r uruchomiliśmy we Wrocławiu Ośrodek Medycyny Estetycznej Bella Estetica. Nasza działalność została poszerzona o zastosowanie nowoczesnych laserów oraz wielu technik odmładzających i regenerujących. Klinikę Wrocławską w głównej mierze prowadzą moje córki dr n.med Karolina Wójcicka specjalista chirurgii plastycznej i lek.med. Aleksandra Wójcicka. Wieloletnie zaangażowanie wszystkich członków naszej Rodziny, poszerzanie i doskonalenie metod terapeutycznych oraz rozwój bazy medycznej zdecydował o zmianie nazwy na – Klinika Wójcicki. Od chwili założenia, czyli od 1987 roku jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

Szanowni Państwo jeśli zapragniecie pozbyć się swoich odwiecznych kompleksów, zmienić coś w życiu, podarować sobie odrobinę radości, a może nawet szczęścia przyjmijcie zaproszenie do naszej Kliniki.

Zapraszam

This error message is only visible to WordPress admins

Error: The account for klinikawojcicki needs to be reconnected.
Due to recent Instagram platform changes this Instagram account needs to be reconnected in order to continue updating. Reconnect on plugin Settings page