Prof. dr hab. Piotr Wójcicki

Ukończyłem Akademię Medyczną we Wrocławiu. Chirurgią plastyczną, rekonstrukcyjną i estetyczną zajmuję się nieprzerwanie od 1985 roku. W Szpitalu Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju przebyłem wszystkie szczeble kariery lekarskiej, od asystenta -do ordynatora oddziału i kierownika kliniki.
W tym czasie obroniłem doktorat, uzyskałem tytuł doktora habilitowanego, a w 2012 roku Prezydent Rzeczpospolitej nadał mi tytuł profesora medycyny. Jestem wykładowcą i nauczycielem akademickim na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, na stanowisku profesora zwyczajnego, gdzie prowadzę wykłady dla studentów wydziałów lekarskiego i stomatologicznego.
Jestem autorem i współautorem ponad 100 prac naukowych, które zostały opublikowane w renomowanych pismach medycznych, a także współautorem trzech rozdziałów poświęconych chirurgii plastycznej. Czynnie uczestniczyłem w wieku krajowych oraz międzynarodowych kongresach, gdzie zostało przedstawionych ponad 70 publikacji mojego autorstwa. Pod moim kierownictwem dziewięcioro lekarzy uzyskało specjalizacje II stopnia z zakresu chirurgii plastycznej. Przez wiele lat pełniłem funkcję kierownika naukowego kursów organizowanych w Klinice Chirurgii Plastycznej.
Odbyłem indywidualne, naukowe stypendia i staże zagraniczne między innymi : pod kierunkiem prof. Fernando Ortisa Monasterio w Hospital General Manuel Gea Gonzalez w Mexico City; pod kierunkiem prof. Hansa Anderla w Universitatsklinik Fur Plastische und Wiederherstellundschirurgie w Insbruku; pod kierunkiem prof. Rafaela De La Plaza w Clinica La Luz w Madrycie oraz prof. Fu-Chan Wei w Chang Gung Memorial Hospital w Tajpei.

Program 1 TVP prezentował losy pacjentów w serialu pt. Klinika cudów. Trójka pacjentów, których historie były relacjonowane w poszczególnych odcinkach było leczonych w Klinice Bella Estetica w Polanicy Zdroju.

Prywatną Klinikę Chirurgii Plastycznej i Estetycznej – Bella Estetica prowadzę od ponad 20 lat. W Polanicy Zdroju wykonuję głównie zabiegi z zakresu chirurgii estetycznej tj. korekcję nosa, powiększenie piersi, blepharoplastyka, korekcja odstających małżowin usznych, operacje odmładzające, lifting twarzy, natomiast we Wrocławiu przeprowadzane są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym z zastosowaniem laserów nowej generacji.
Od chwili założenia, czyli od 1987 roku jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej.